X
تبلیغات
زولا
پایین‌تر یا بالاترنشان دادن سقف خانه... - همنگار
وبلاگ تفریحی
پایین‌تر یا بالاترنشان دادن سقف خانه...
دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت 02:30 | نوشته ‌شده به دست bahar
مجموعه: دکوراسیون و چیدمان


 

با جادوی رنگ‌ها می‌توان معایب یک خانه را برطرف کرد، فضای اتاق را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان داد، سقف خانه را کوتاه یا بلند کرد و یا راهروها را پهن و باریک جلوه داد.

 

 

چگونه سقف خانه را پایین‌تر یا بالاترنشان دهیم؟

 

 

کافیست سقف خانه را تیره کرده، ناخودآگاه احساس می‌کنید پایین‌تر آمده است دلیل آن ویژگی رنگ‌های تیره است که جلوتر به نظر می‌آیند. برعکس اگر می‌خواهید سقف بلندتر دیده شود، از رنگ‌های روشن، ترجیحا سفید استفاده کنید.

 


این مسئله به سادگی در مورد دیوارها هم صادق است. اگر مایلید دیوارها به شما نزدیک شوند، آن‌ها را تیره و اگر می‌خواهید ‌به عقب برگردند از یک رنگ روشن استفاده کنید.

 

 

چگونه سقف خانه را پایین‌تر یا بالاترنشان دهیم؟

 

 

اگر اتاقی مستطیل دارید و می‌خواهید مربع به نظر آید، دیوارهای کوچک‌تر را تیره و دیوارهای بزرگ را روشن کنید. این کار باعث می‌‌شود دیوارهای انتهایی نزدیک آمده و اتاق متقارن‌تر شود.

 


اگر اتاقی گرم و نرم‌ می‌خواهید رنگ گرم و تیره را انتخاب کنید. چون احساس گرما به فضا می‌دهد، اتاق را محصور و حس صمیمیت را القا می‌کند. [کدام رنگ را انتخاب می‌کنید؟]

 

 

چگونه سقف خانه را پایین‌تر یا بالاترنشان دهیم؟

 


اگر بخواهید اتاق بزرگ، جادار و دلباز به نظر برسد، رنگ سفید (یا حتی‌الامکان روشن) بهترین گزینه است. چون رنگ سفید نور را منعکس کرده در نتیجه اتاق بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

 


پس تغییر درک اندازه یک اتاق به آسانی با استفاده از رنگ امکان‌پذیر است.

 

 

 چاپ این مطلب: کلیک کنید

(0 لایک)
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
 
آمار
بازدیدکنندگان : 13744